Energoprojekt - Warszawa SA

Polish (Poland)English (United Kingdom)
Wiadomość
  • Unijna dyrektywa dotycząca ochrony prywatności

    Ta strona używa plików cookie do autentykacji i nawigacji. Przeglądając tę stronę, zgadzasz się na umieszczenie tego pliku cookie na Twoim urządzeniu.

    Oryginalny tekst dyrektywy 2002/58/WE

Kompleksowa modernizacja Elektrowni Wodnej OTMUCHÓW (6,6MW) PDF Drukuj Email
Czwartek, 29 Listopad 2012 00:00

ENERGOPROJEKT – WARSZAWA SA jako Generalny Realizator Inwestycji wybrany w drodze publicznego postępowania przetargowego wykonał, dla TAURON Ekoenergia Sp. z o.o. w okresie dwóch lat poczynając od 27 listopada 2012 r. kompleksową modernizację Elektrowni Wodnej OTMUCHÓW (6,6MW) wraz z wymianą turbozespołów dla uzyskania większej mocy, większej sprawności i przedłużenia zdolności produkcyjnej na dalsze kilkadziesiąt lat eksploatacji.

Modernizacja polegała na wymianie dwóch wyeksploatowanych hydrozespołów na nowe wraz ze wszystkimi instalacjami przyturbinowymi, wymianie  na nowe kompletnego wyposażeniem mechanicznego i wentylacji, wymianie na nowe kompletnego wyposażenia elektrycznego wraz z szafami wyprowadzenia mocy, sterowania i nadzoru oraz transformatorami wyprowadzenia mocy oraz potrzeb własnych, wykonaniu dodatkowego zasilania awaryjnego elektrowni, wykonania systemu sterowania zdalnego ze stanowiskiem dyspozytorskim w EW Nysa wraz z transmisją danych do siedziby Zamawiającego, EW Nysa i operatora sieci dystrybucyjnej, wymianie konstrukcji stalowych rur ssących, komory wirnika turbiny, pierścienia łopatkowego i opancerzenia szachtu turbiny, formowaniu nowej spirali betonowej wraz z dolotem i modernizacji konstrukcji betonowych w tym rur ssących oraz wykonaniu nowych pomieszczeń dla wyposażenia elektrycznego oraz modernizacji konstrukcji betonowych całej elektrowni wraz ze ścianami i podłogami, rozruchu zmodernizowanej elektrowni wraz ze wszelkimi uzgodnieniami z operatorem sieci dystrybucyjnej.

Wynikiem dużego zaangażowania było terminowe wykonanie modernizacji Elektrownia Wodnej Otmuchów oraz wysoka jakość wykonanych prac modernizacyjnych.

W wyniku realizacji prac modernizacyjnych zwiększona została sprawność hydrozespołów i moc elektrowni z 4,8 MW na 6,6 MW oraz odtworzona została zdolność produkcyjna na dalsze kilkadziesiąt lat eksploatacji.


Gratulujemy!

 
Strona główna Aktualności Kompleksowa modernizacja Elektrowni Wodnej OTMUCHÓW (6,6MW)

Migawki

W dniu 21 kwietnia 2008 roku Puls Biznesu wręczył Energoprojektowi-Warszawa SA – Gazelę Biznesu. Uroczystość miała miejsce w Teatrze Polskim w Warszawie.

Ranking Gazele Biznesu to znana i wiarygodna marka w świecie biznesu. To pierwszy ranking, który uwzględnia nie tylko ostatni rok działalności, lecz także bada dynamikę rozwoju firmy i premiuje jej szybki i stabilny rozwój w ostatnich 3 latach.

Ranking już po raz ósmy organizowany jest przez Puls Biznesu wspólnie wywiadownią handlową Coface Poland.

email us: pulapka@energoprojekt.pl pulapka@energoprojekt.pl