Energoprojekt - Warszawa SA

Polish (Poland)English (United Kingdom)
Message
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Areva, EDF oraz Energoprojekt- Warszawa będą współpracować PDF Print E-mail
Monday, 08 October 2012 00:00
There are no translations available.

Areva, EDF oraz Energoprojekt - Warszawa podpisały w czwartek 4 października trójstronne porozumienie o współpracę przy programie budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej.

Celem porozumienia jest połączenie sił trzech firm specjalizujących się w kwestiach inżynieryjno-przemysłowych na rzecz rozwoju projektu budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej o mocy 3000 MW. Areva, EDF oraz Energoprojekt- Warszawa, wierzą, że ich wspólne działanie przyczyni się do zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa projektu, a także będzie wartością dodaną dla polskiego programu jądrowego. 

Współpraca firm skoncentruje się głównie na dostarczeniu i wymianie doświadczeń, a także wiedzy z zakresu inżynierii i budownictwa. Ma ona również na celu zaangażowanie polskich dostawców oraz promowanie ich wysokich kwalifikacji, w celu budowania polskiego łańcucha dostawców na rzecz budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej. 

Areva i EDF zapewniają jednocześnie, że realizacja znacznej części prac przy budowie siłowni jądrowej w Polsce będzie otwarta dla polskich podwykonawców. W ich ocenie zakres udziału polskich przedsiębiorstw w tym przedsięwzięciu przekroczyć może 50 proc. całkowitej wartości projektu, a uzależnione jest to od poziomu kwalifikacji polskich firm.

Dominique Lagarde, Director Nuclear Engineering Division w EDF komentując dzisiejsze porozumienie stwierdził, że połączenie umiejętności oraz wiedzy firm, które znają rynek lokalny z doświadczeniem i know-how firm jądrowych warunkuje sukces polskiego programu jądrowego, zwłaszcza w kwestii zapewnienia wysokiej jakości oraz bezpieczeństwa eksploatacji. Natomiast Tarik Choho z Areva ocenił, iż dzisiejsze porozumienie Energoprojektem - Warszawa z pewnością przyczyni się do wzmocnienia łańcucha sprawdzonych dostawców, budowanego wspólnie przez Arevę oraz EDF, a także umożliwi przygotowanie obu firmom możliwie najlepszej oferty w zakresie konstrukcji oraz obsługi elektrowni jądrowej w Polsce. Jednocześnie zwrócił on uwagę, że w fińskim projekcie OL3 na miejscu budowy reaktora EPR jest zaangażowanych w sumie 25 polskich firm. To stanowi solidną podstawę do realizacji znacznej części prac również w zakresie siłowni jądrowej w Polsce. 

Andrzej Patrycy, prezes Energoprojektu - Warszawa dodał, że firma jest przekonana, że jej doświadczenie zostanie pozytywnie wykorzystane przez francuskich partnerów przy budowie pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce. -Możliwość uczestniczenia w tym projekcie we współpracy z dwoma liderami w zakresie energetyki jądrowej będzie dla nas ogromną szansą na zdobycie nowych umiejętności – dodał prezes.W lipcu ubiegłego roku Energoprojekt- Warszawa podpisał porozumienie o współpracy również z GE Hitachi Nuclear Energy, które także jest zainteresowane budową pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce. CIRE.PL

 
Strona główna News Areva, EDF oraz Energoprojekt- Warszawa będą współpracować

Snapshots

There are no translations available.

W dniu 9 września 2016r. Energoprojekt-Warszawa SA podpisał umowę z Elektrownią Ostrołęka S.A. na świadczenie usługi Doradcy Technicznego w przygotowaniu i przeprowadzeniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pt. „Budowa Elektrowni Ostrołęka „C” o mocy ok. 1000MWe”.

 

email us: pulapka@energoprojekt.pl pulapka@energoprojekt.pl